BUDOWA WODOCIĄGÓW

Budowa wodociągów

Oferta budowy sieci i przyłączy wodociągowych firmy Sowik z Rawy Mazowieckiej

Umożliwienie mieszkańcom miast i gmin korzystania ze stałego dostępu do wody ciepłej i zimnej to jedno z najważniejszych zadań samorządów. Także dla osób zajmujących się budową domów, przyłączenie się do sieci wodociągowej lub wybudowanie własnej jest jednym z najważniejszych etapów zagospodarowania działki.

Firma Instalatorstwo Sanitarne i C.O. Wodociągi, Kanalizacje Tadeusz Sowik zajmuje się profesjonalną budową sieci i przyłączy wodociągowych. Swoją ofertę kierujemy do Urzędów Gmin i Miast, klientów indywidualnych i inwestorów.

WYKONAMY DLA PAŃSTWA M.IN.:

 • montaż sieci wodociągowych tranzytowych,
 • montaż sieci wodociągowych magistralnych,
 • montaż sieci rozdzielczych osiedlowych,
 • połączenie domowe – przyłącza wodociągowe,
 • montaż wodomierza głównego, wykonanie uzbrojenia,
 • i inne.
Istnieje kilka rodzajów sieci wodociągowych, które mogą być zastosowane na różnych terenach i w dużej mierze uzależnione są one od wielkości jednostki osadniczej, którą muszą obsługiwać. Pracownicy zatrudnieni w naszej firmie realizują każdy projekt sieci wodociągowej – bez względu na rodzaj użytych materiałów, ich wielkość czy też długość budowanej sieci wodociągowej.
Wodociag2_thumb.jpg

Wśród najczęściej wykonywanych przez nas rodzajów sieci wodociągowej możemy wskazać:

1Sieć promienistą (rozgałęzieniową)

Charakteryzuje ją to, że występuje tu przewód magistralny (przewód główny sieci wodociągowej) o dużej średnicy. Od niego zaś odchodzą przewody o średnicach stopniowo się zmniejszających i ślepo zakończonych.

 

2Sieć pierścieniową (obwodową)

Gwarantuje wysoką niezawodność w dostawie wody i utrzymanie stabilności ciśnienia. Jest dłuższa, a przez to też kosztowniejsza niż sieć promienista, ale wygodniejsza w użytkowaniu przez mieszkańców danego obszaru.

 

3Sieć mieszaną (pierścieniowo-rozgałęzieniową)

Jest to najczęściej spotykana i wykonywana sieć wodociągowa, która łączy w sobie dwie, wyżej opisywane sieci. Dąży się, aby pierścień sieci objął jak największy teren, a pojedyncze, promieniste odcinki tylko uzupełniały połączenia z siecią bardziej odległych budynków.

Sowik Instalatorstwo Sanitarne i C.O. Wodociągi, Kanalizacje wykonuje wszystkie etapy budowy sieci i przyłączy wodociągowych. Decydując się na nasze usługi, mogą być Państwo pewni profesjonalnego przeprowadzenia działań, takich jak:

 • wykonanie wykopów i umocnień ścian,
 • wykonanie odwodnień na czas budowy rurociągu i nie tylko,
 • przygotowanie podłoża,
 • montaż instalacji wodociągowej,
 • zasypanie wykopów połączone z zagęszczaniem.

Posiadamy własne zaplecze techniczne, co czyni nas samowystarczalnymi w zakresie przygotowań do realizacji zadań.

Budowa sieci i przyłączy wodociągowych to tylko jeden z elementów procesu, dzięki któremu uzyska się dostęp do stałego dostępu do wody. Zapewniamy, że korzystając z usług naszej firmy etap ten zostanie wykonany szybko i bez problemów.

Zapraszamy do kontaktu – gwarantujemy terminowość, dokładność i profesjonalizm podczas wykonywania zleconych nam usług. Siedziba naszej firmy znajduje się w Rawie Mazowieckiej, ale montaż sieci i przyłączy wodociągowych wykonujemy na terenie województwa mazowieckiego, łódzkiego i nie tylko.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Kontakt
INSTALATORSTWO SANITARNE I C.O.
WODOCIĄGI I KANALIZACJA
Tadeusz Sowik

96-200 Rawa Mazowiecka
ul. Katowicka 19a

tel. 512 347 687
tel./fax (046) 814 42 21

NAPISZ DO NAS
Proszę wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Proszę wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Proszę wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.