BUDOWA KANALIZACJI

Budowa wodociągów

Zbiorniki retencyjne, infiltracyjne

Budowa zbiorników retencyjnych i infiltracyjnych jest jednym z ważniejszych zadań podczas budowy obiektów czy wykonywania odwodnienia ich terenów. Pominięcie tego etapu przy projektowaniu inwestycji w przypadku, gdy warunki terenu wymagają zainstalowanie takich zbiorników, może znacząco utrudniać bądź uniemożliwić korzystanie z danego obszaru. Zbiorniki takie odciążają sieci kanalizacyjne.

Instalatorstwo Sanitarne i C.O. Wodociągi, Kanalizacje Tadeusz Sowik zajmuje się profesjonalnym wykonywaniem różnego rodzaju zbiorników retencyjnych, infiltracyjnych i ich odmian. Niezależnie od ich wielkości i umiejscowienia przeprowadzimy właściwe wykopy oraz zamontujemy systemy uszczelniające lub pozwalające na wstępne oczyszczenie ścieków opadowych, wód deszczowych itp. i umożliwiające ich częściowe odprowadzenie ze zbiorników.

Posiadamy własne zaplecze techniczne, w tym sprzęt ciężki, taki jak koparko-ładowarki czy samochody samowyładowcze. Na Państwa zlecenie wykonamy odpowiednie przygotowanie terenu i zbudowanie właściwych zbiorników, m.in. zajmujemy się budową:

1Zbiorników retencyjnych

Zbiornik taki pozwala na gromadzenie wód, bez ich rozsączania do gruntu. Posiada uszczelnione ściany oraz dno, a nadmiar wody jest odprowadzany stopniowo do innego zbiornika za pomocą różnych metod. Zbiorniki takie często charakteryzują się dużą powierzchnią.

2Zbiorników retencyjno-infiltrujących

Zbiornik ten ma specjalnie skonstruowane dno i ściany, które pozwalają nie tylko na gromadzenie wód, ale także na ich stopniowe rozsączanie do gruntu. Nadal może mieć dużą powierzchnię, a nadmiar wody może być transportowany do innych zbiorników.

3Zbiorników infiltracyjno-odparowujących

Jego budowa zakłada zebranie całości spływających wód, które następnie są infiltrowane i rozsączane do gruntu lub naturalnie odparowują. Przy tego typu zbiornikach buduje się także kanały awaryjne, które w przypadku takiej konieczności, odprowadzą nadmiar wody

4Zbiorników retencyjno-filtracyjnych

Zbiorniki te gromadzą wodę, a następnie umożliwiają jej odpływ poprzez specjalne systemy filtrujące. Pozwala to na zmniejszenie zanieczyszczenia tychże wód przed ich dalszym przekazaniem i wykorzystaniem.

5Zbiorników odparowujących

Zbiorniki tego typu posiadają szczelne dno oraz ściany, które uniemożliwiają wodom odpływ lub rozsączenie. Zakłada się, że woda zbierana w tych zbiornikach powinna naturalnie odparować.

Każdy zbiornik musi być budowany z uwzględnieniem średniej ilości wód opadowych na danym terenie oraz zdolności infiltracyjnych gruntów – przy budowie należy wziąć pod uwagę zmienne, aby wyżej wymienione zbiorniki mogą właściwie pełnić swoją funkcję.

Firma Sowik z Rawy Mazowieckiej poleca swoje usługi w zakresie wykonania tego typu zbiorników. Zleceniodawcom możemy zagwarantować działania najwyższej jakości – powierzone nam zadania wykonujemy dokładnie, rzetelnie i terminowo. Zgodność projektów z wykonaniem oraz profesjonalność firmy potwierdzają licznie wystawione referencje i rekomendacje oraz certyfikat Rzetelna Firma.

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą firmy Sowik z Rawy Mazowieckiej i do podjęcia z nami kontaktu. Swoje usługi świadczymy głównie na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego, ale nie tylko – jesteśmy otwarci na różne propozycje.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Kontakt
INSTALATORSTWO SANITARNE I C.O.
WODOCIĄGI I KANALIZACJA
Tadeusz Sowik

96-200 Rawa Mazowiecka
ul. Katowicka 19a

tel. 512 347 687
tel./fax (046) 814 42 21

NAPISZ DO NAS
Proszę wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Proszę wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Proszę wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.