BUDOWA KANALIZACJI

Budowa kanalizacji

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej

Instalacje kanalizacyjne, w tym sieci kanalizacji sanitarnej, są niezbędne w nowoczesnym i przyjaznym środowisku budownictwie. Ich istotą jest odprowadzanie z budynków mieszkalnych oraz gospodarczych ścieków, czyli zużytych substancji gazowych, stałych i płynnych, które nie utylizowane mogą wpływać na ekosystem i zdrowie ludzi oraz zwierząt.

Zadaniem sieci kanalizacji sanitarnej jest przekierowanie wytworzonych ścieków do oczyszczalni ścieków lub specjalnie stworzonych odbiorników. Dodatkowo muszą być one tak skonstruowane, aby w przypadku awarii nie występowało cofanie się nieczystości. W związku z tym instalacje kanalizacyjne dzielone są na:

 

1kanalizacje grawitacyjne

Odprowadzanie ścieków związane jest naturalnym spadkiem połączeń odpływowych. Działa tu prawo grawitacji – usuwanie nieczystości następuje samoistnie i bezciśnieniowo.

 

2kanalizacje podciśnieniowe

W tego typu kanalizacji przewody odprowadzające ścieki mogą być montowane bez spadku, gdyż usunięcie nieczystości związane jest z wytwarzaniem się próżni w instalacji.

 

3kanalizacje ciśnieniowe

Najczęściej używa się ich wówczas, jeśli zbiornik na nieczystości położony jest powyżej miejsca, z którego odprowadza się ścieki lub zlokalizowany jest w dużej odległości. Wykorzystuje się specjalne urządzenia, które za pomocą ciśnienia mogą przenosić ścieki na wyższy poziom lub dalszą odległość.

IMG_0578_thumb.jpg

Niezależnie od rodzaju sieci kanalizacji sanitarnej, firma Instalatorstwo Sanitarne i C.O. Wodociągi, Kanalizacje Tadeusz Sowik wykona je dla Państwa w sposób szybki, profesjonalny i dokładny.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu takiego typu usług, zarówno dla klientów indywidualnych (budowa i montaż przyłączy sieci kanalizacyjnych sanitarnych), jak i dla Urzędów Miast i Gmin czy inwestorów. Jesteśmy zorganizowani, a dzięki temu, że posiadamy własne zaplecze techniczne, w postaci różnorodnych maszyn, możemy podjąć się realizacji zadań wieloetapowych i o dużym poziomie skomplikowania.

Sowik to najlepszy wybór wśród firm zajmujących się przyłączami sieci wodno-kanalizacyjnych. Wyszkoleni pracownicy, dokładnie znający się na wykonywanych zadaniach są jedną z gwarancji naszej rzetelności i profesjonalnego podejścia do powierzonych nam zadań.

W ramach budowy sieci kanalizacji sanitarnej można oczekiwać:

  • przygotowania terenu pod inwestycję (wykopy i umocnienia ścian.),
  • uzbrojenie terenu
  • montaż odpowiednich rurociągów i innych elementów instalacji,
  • budowa pompowni ścieków i kolektorów,
  • zasypanie wykopów i ich zagęszczenie.

Firma Sowik z Rawy Mazowieckiej podejmie się budowy każdej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie województwa mazowieckiego, łódzkiego i nie tylko. Zapraszamy do kontaktu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Kontakt
INSTALATORSTWO SANITARNE I C.O.
WODOCIĄGI I KANALIZACJA
Tadeusz Sowik

96-200 Rawa Mazowiecka
ul. Katowicka 19a

tel. 512 347 687
tel./fax (046) 814 42 21

NAPISZ DO NAS
Proszę wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Proszę wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Proszę wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.